Emlak Tasarım Arşivi Eğitim Sayfasına Hoşgeldiniz.

Bu Sayfa'da Bir Tasarımın Adobe Photoshopta Düzenleme Aşamalarını Öğreneceğiz.

1.Adım : Dosyayı İndirin. İndirme Aşamaları İçin Aşağıdaki Video'yu İzleyiniz.

2. Adım: Dosya içindeki fontların yüklenmesi. Fontları bilgisayara yüklemeden tasarımları açmanız durumunda tasarımdaki yazılar farklı fontlarda gelecektir. Bu da tasarımın görünümüne büyük etki eder. Fontları bilgisayar yüklemek için toplu seçim yapıp sağ tıklayın ve "Yükle" Satırına tıklayın.

3. Adım : Tasarım Düzenleme Başlangıcı : Seçeceğiniz Tasarımı Adobe Photoshop'ta Açınız. Daha sonra ilk iş olarak logonun yerini anlamanız için eklediğimiz örnek logoyu görselde gösterildiği şekilde siliniz.
Bilgi: PSD formatındaki dosyalar adobe photoshopta düzenlenmeye uygun tasarımlardır. Jpeg formatındaki içerikler sadece önizlemedir.

4. Adım : Yazıları Değiştirme işlemi. Değiştirmek istediğiniz yazıyı sağ taraftaki katmanlar sekmesinden bulduktan sonra ilgili katmanın üstüne "T" harfine çift tıklayın düzenlenebilir hale getirin, ve daha sonra yazmak istediğiniz yazıyı klavyede yazıp yazma işlemini bitirin. Yazma işlemi bittikten sonra mouse ile ekranda boş bir yere tıklayın ve yazı düzenleme işlemini tamamlamış olun.

5. Adım: Resim Yerleştirme İşlemi. Resminizi içe aktarmak için öncelikle ilgili alanı açınız. ( görselde belirtilen katman ) Daha sonra resminizi bulunduğu dosyadan tutup photoshop içerisine sürükleyin. Boyutlandırma işleminden sonra "Enter" Tuşuna basıp onaylayın ve katman sayfasını kapatın. Resiminiz Ana tasarıma gelmiş olacaktır. Sürükle bırak işlemi çalışmaz ise Sol üstteki dosya butonuna tıklayın ve Aç butonundan resimi bulup onaylayın.

6. Adım : Kaydetme İşlemi. Tasarımın bittikten sonra kaydetme işlemine geçin. Kaydetmek için Ctrl - Alt - S tuşuna aynı anda basarak kaydetme sayfasına geçin veya Sol üstten Dosya butonuna tıklayın ve farklı kaydet butonuna tıklayın. Daha sonra dosya formatı seçimi satırında Jpeg olarak seçip kaydet'e basın. Bu şekilde tasarımın tamamlanmış olacaktır.